Kulisy powstania słupa na jubileusz Tygodnika Siedleckiego

 

Ma prawie 2,5 metra wysokości i waży około 300 kilogramów. Stylizowany słup ogłoszeniowy z dwójką dzieci czytających „Tygodnik Siedlecki” stanął na skwerze przy Hali Targowej w centrum miasta. Okazją do jego ustawienia są 30. urodziny „Tygodnika Siedleckiego”.
Czytelnicy MPB mają ławeczkę z Żeromskim, a czytelnicy „TS” zaczytaną w naszej gazecie parę. Ten symbol pojawił się na łamach „Tygodnika” w 1994 roku, w rubryce dla dzieci. Zaprojektowała go Joanna Błońska z Sokołowskiego Ośrodka Kultury. Był tak sympatyczny, że zaczęliśmy na nim wzorować okolicznościowe statuetki wręczane zasłużonym Czytelnikom, współpracownikom i pracownikom. Filmowcy mają swego Oscara, my mamy „słup”! Pozazdrościli go nam nawet koledzy dziennikarze 
z Płocka prosząc o użyczenie wzoru do własnych okolicznościowych statuetek. 
Projekt graficzny do odlewu tygodnikowego słupa opracował Robert Mitura z Białej Podlaskiej, a odlew wykonał Marek Korniluk 
z Odlewni Wyrobów Artystycznych w Siedlcach. O tym, w którym miejscu zostanie postawiony, zadecydował architekt Mirosław Starczewski, który opracował koncepcje całego urokliwego skwerku.
– Prezydentowi Siedlec bardzo dziękujemy za nieodpłatne wydzierżawienie placu, na którym ustawiliśmy nasz symbol – mówi Krzysztof Harasimiuk, redaktor naczelny „TS”. 
Tygodnikowy słup zakwalifikowany jest jako element małej architektury i... turystyczna atrakcja. Zdjęcie z Tygodnikiem?

Mariola Zaczyńska

 Artykuł źródłowy: www.tygodniksiedlecki.pl


 
  Copyright © 2019 Robert S. Mitura - galeria rzeźby. All rights reserved. Mapa strony » Liczba wejść: 59623, dziś: 26